Sonny Rollins – (1957) Way Out West

Het Bejaarde Plaatjes Huis

Sonny Rollins – (1957) Way Out West

  • Release date: 1957
  • Label: WaxTime
  • Catalog #: 771659
Terug naar Genre

Rating: Great

Dit is echt Jazz zonder vangnet omdat het album “Way Out West” uit een trio bestaat, maar wel één die een beetje anders is. Met Sonny Rollins op tenor saxofoon, Ray Brown tokkelend op bas en Shelley Manne spelend op drums met géén piano in zicht. En je zou denken dat het een beetje repetitief wordt met zo’n kleine bezetting en wat te denken van die opvulling die een piano biedt binnen de structuur van een compositie. Om nog maar te zwijgen van de solo’s maar die perceptie wordt weggevaagd wanneer je dit album op de platenspeler legt.

Opgenomen in maart 1957 in Los Angeles, wat ook de reden is voor de titel van het album. Maar aangezien Sonny aan de westkust was, waarom niet de hele weg gaan en er twee Cowboy tunes in gooien. “I’m An Old Cowhand”, “Wagon Wheels” en schrijf er zelf één, “Way Out West”. Met de toevoeging van twee ballads en een andere compositie van Sonny “Come Gone” hebben we de ingrediënten van het album en elke tune wordt voortreffelijk gespeeld. Niet alleen door Sonny maar ook door de band met Ray Brown op bas die gewoonlijk met Oscar Peterson werkt en toevallig op hetzelfde moment in de stad was en wat te denken van Shelley Manne een van de grootste jazz drummers van de West Coast ooit en geen van beide behoeft echt een introductie.

De sessie begon om 3 uur ‘s morgens omdat iedereen al verplichtingen had om ‘s avonds te spelen en dit was de enige tijd die echt beschikbaar was en om 7 uur ‘s morgens hadden ze de helft van het album geknipt maar Sonny zei dat hij “hot now” was en ze gingen door en namen “Wagon and Wheels” en “Way Out West” op in dertig minuten om dit absolute jazz meesterwerk te creëren.

= Full Album Play List =

= Track List =

OUDERS: Annelies & Erwin

BUY AT DISCOGS BUY AT JPC.DE

ANDERE BEJAARDE PLAATJES

MFSB – (1973) Love Is The Message

Release date: -feb-1973

Read more

Roy Ayers – (1977) Lifeline

Release date: -feb-1977

Read more

Meters, The – (1969) New Direction

Release date: -feb-1977

Read more

Japan – (1983) Oil On Canvas

Release date: -feb-1983

Read more

Frankie Goes To Hollywood – (1984) Welcome To The Pleasuredome

Release date: -feb-1984

Read more

Fink – (2017) Fink’s Sunday Night Blues Club Volume One

Release date: -feb-2017

Read more