Terug naar Genre |
![]() |
|
![]() |
Rating: Great |
Zijn nieuwe plaat Simplified, de tweede die hij op zijn eigen label uitbrengt, is een belangrijke stap in die richting. Het bevat een mix van covers en nieuw materiaal, maar wordt gedomineerd door herinterpretaties van het eerdere werk van de band, ontdaan van hun popstijlen en opgesmukt met smaakvolle jazz en latin.
De hartslag gaat er niet echt van kloppen. Live is de besuited Hucknall, met zijn beruchte gemberkleurige haar op een respectabele lengte geknipt, echter een veel boeiender vooruitzicht. Hij is een meesterlijke performer, die liedjes over liefde en eenzaamheid zingt met een twinkeling in zijn ogen: elke zwaai van zijn schouder en haal van zijn voeten lijkt erop gericht om het publiek op te zwepen. De knipoogjes van de bevestigde ladies’ man zijn er nog steeds, maar Hucknall’s nieuwe rol als swingende loungezanger past bij hem: de oude Lothario veroudert op verrassend fatsoenlijke wijze.
De langzamere, complexere arrangementen van zijn 22-koppige band geven Hucknalls mooie stem de ruimte om te schitteren. Ze wikkelen zijn woorden in een honingzoete omhelzing en stijgen op tot een theatraal gebrul op Your Mirror, opgedragen aan “the lovely late Mo Mowlam”. Maar Hucknall lijkt zich het meest te vermaken op de covers. De glanzende soul van Barry White’s It’s Only Love wordt aangevuld met een zaagende strijkerssectie, terwijl Bob Dylan’s Positively 4th Street een levendige workout krijgt. Het zal de Dylan-puristen misschien niet bevallen, maar dit is het geluid van een band die evolueert van MOR-brij naar klassiekers met jazzaccenten, en dat heel goed doet.
In de greatest hits-set die als toegift komt, ziet Hucknall zijn eerdere terughoudendheid overboord gaan ten gunste van een opzwepende stut. In het licht van wat voorafging, lijkt het een beetje steriel: Stars en Holding Back the Years zijn stijlvol maar leeg, hun originele arrangementen relatief ongewijzigd gelaten. Het publiek jengelt en joelt desondanks verrukt. De plaats van Hucknall in hun hart lijkt voorlopig veiliggesteld.kkelballad die niet past bij de stem van Hucknall.
= Full Album Play List =
= Track List =