Terug naar Genre |
![]() |
|
![]() |
Rating: Good |
Diana Ross keerde terug naar de top van de hitlijsten op 18 augustus 1973 toen “Touch Me In The Morning” nummer 1 werd in de Billboard Hot 100. Het nummer, dat werd geproduceerd en geschreven door Michael Masser, zou niet alleen Miss Ross opnieuw vestigen als een van de beste zangeressen ter wereld, maar ook Massers lange en gerenommeerde carrière als schrijver en producent van verfijnde pop lanceren. Het is geen verrassing dat Motown Masser en Ross meteen weer aan elkaar zou koppelen en op 17 augustus 1973 – slechts één dag voordat “Touch Me In The Morning” die week werd onthuld als de bestverkochte plaat van het land – was Masser het nummer aan het snijden voor zijn opvolger van Ross. De single met de titel “Last Time I Saw Him” werd uitgebracht op 6 december 1973 en ging vergezeld van een album met dezelfde naam. Het album is een soort vervolg op Touch Me In The Morning en bestaat uit tien nummers van vijf verschillende producers, van wie de meesten hadden bijgedragen aan het eerdere album.
Wat Last Time I Saw Him onderscheidt van Touch Me In The Morning (of welke plaat dan ook in de discografie van Ross tot nu toe) is het opwindende experimenteren met muzikale stijlen. Het titelnummer en “Behind Closed Doors” (geproduceerd door Diana zelf) leunen zwaar aan bij country-pop, terwijl producer Bob Gaudio de zangeres twee van de meest funky en harde nummers geeft die ze ooit heeft uitgebracht. Hoewel Miss Ross nooit een gospelzangeres in de kerk was, toont ze een echte affiniteit voor de stijl op Ron Miller’s “You,” en Miller brengt ook het ontroerende “Sleepin'” – een ondergewaardeerde ballade met één van de beste Ross vocale prestaties aller tijden. Hoewel de muzikale stijlen alle kanten op gaan, wordt het album bijeengehouden door de hoge kwaliteit van het materiaal en Diana’s optredens, die veel energieker zijn dan alles wat ze te bieden had op Diana & Marvin, het duetalbum van de zangeres met Marvin Gaye dat net in oktober was uitgebracht.
Motown’s beslissing om Last Time I Saw Him (Motown 812) zo kort na Diana & Marvin uit te brengen heeft waarschijnlijk de kansen op een groot succes geschaad; hoewel de eerste single van het album een solide succes was (het was de nummer 1 Easy Listening single van het jaar), was de markt de afgelopen maanden overspoeld met Diana Ross materiaal. Intern verschoof de aandacht ook terug naar Diana’s filmcarrière; in dezelfde maand dat Last Time I Saw Him en de titelsong werden uitgebracht, dook ook het nieuws op over het tweede filmproject van de zangeres. “Motown’s volgende filmproject wordt ‘Mahogany,’ een musical met Diana Ross in de hoofdrol en geschreven door ‘Funny Girl’ componist Bob Merrill,” kondigde Billboard aan op 15 december 1973. “Het verhaal over de zoektocht van een zwart meisje naar een identiteit terwijl ze door de glamoursteden van de wereld reist, gaat in productie in de lente van 1974.” Hoewel het filmen van Mahogany pas in november 1974 zou beginnen, hadden de voorbereidingen voor de film maandenlang de aandacht gedomineerd, waardoor Diana weinig kans had om haar muziek te promoten.
Bijgevolg zou Last Time I Saw Him één van de minder bekende albums uit Diana’s carrière worden, vrij snel verdwijnen en zelfs nooit een CD release krijgen in de Verenigde Staten tot 2007. Hoewel Miss Ross “Last Time I Saw Him” zou uitvoeren in aflevering 424 van “The Muppet Show” in 1980, verdwenen nummers van dit album snel uit haar act, om nooit meer op te duiken. Dit is jammer, want het album bevat erg sterk materiaal en uitvoeringen, en niet te vergeten wat broodnodige afwisseling van de zangeres in deze periode van haar carrière. Misschien wel meer dan elk ander album dat Miss Ross in de jaren 1970 uitbracht, dient dit album als een bewijs van haar kracht als styliste en haar vaardigheid in het doorbreken van de stereotypen die horen bij het zangeres zijn, in het bijzonder een Afro-Amerikaanse zangeres.
= Full Album Play List =
= Track List =